Mide Ameliyatı Riskli Mi

Mide ameliyatı daha çok obez hastalara kilo verdirmek aracıyla uygulanan bir yöntemdir. Mide ameliyatı denilince akıllara zorlu bir süreç gelebilir. Oysaki uzman ellerde oldukça etkili ve sağlıklı kilo verdiren bir yöntemdir. Mide yapısı gereği esneyen bir organdır.

Mide ameliyatlarında daha çok tüp mide cerrahisi yapılır. Mide ince bir tüp şeklinde bırakılır. Bu sayede kişi belli oranda yiyecek tüketeceği için otomatik olarak kilo verecektir. Dikkat edilmezse zaman içinde mide kapasitesi tekrar büyüyebilir.

Mide Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Obezite artık bir dünya sağlık sorunu olarak kayıtlara geçmektedir. Diyet ve egzersiz ile kilo veremeyen ve vücut kitle indeksi yüksek olan her kişi mide ameliyatı olabilir. Ameliyat laparoskobik olarak yapılır. Yan etkileri çok az olduğu için oldukça konforlu bir yöntemdir.

Mide Ameliyatı Avantajları

Ameliyatın birden fazla avantajı vardır.

Bunlardan bazıları şunlardır;

  • Mide Kapasitesi küçüldüğü için kişi hızla kilo verir.
  • Bağırsaklara dokunulmadığı için emilim sağlıklı olur.
  • Besinler mideyi geç terk ettiği için kişi geç acıkır.
  • Yan etkileri çok az olan bir cerrahi işlemdir.
  • Kilo verme sürecinde mide ameliyatı tek başına yeterli değildir. Mutlaka diyetisyen ve psikolog ile desteklenmesi gerekir.

Mide Ameliyatı Sonrası Kilo Alınır Mı?

Mide ameliyatı sonrasında kilo almak elbette mümkündür. Hastalar ameliyat sonrasında diyete dikkat etmezse hızla kilo alabilirler. Bol kalorili gıdalar her zaman yasak olmalıdır. Ayrıca fazla yiyecek mide hacmini büyülterek midenin eski haline dönmesine neden olur. Bu yüzden kazandırılacak ilk alışkanlık yeme alışkanlığı olmalıdır. Kısa aralıklarla sık ve az yemek daha sağlıklı olur. Spor yapmak hayat felsefeniz olmalıdır. Diyetinize uyduğunuz ve sporunuzu yaptığınız sürece kilo vermeniz daha kolay olacaktır.

Mide Ameliyatı Fiyatları

Mide ameliyatı eğer ki obez hastalara uygulanacaksa zorunlu bir operasyon olduğu için fiyat daha farklı olabilir. Günümüzde daha çok estetik ve hızlı kilo verme aracıyla yapıldığı için fiyatı yapan doktor ve hastaneye göre değişir. Ameliyat öncesinde doktor bazı değerlendirmeler ve tahliller yaparak hastanın durumunu ve ameliyat yöntemini belirler.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

SAÇ EKİMİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN