Botoks son zamanlarda oldukça tercih edilen bir uygulama haline geldi. Bu uygulama alanının içinde mide botoksu da bulunmaktadır. Mide botoksu dediğimiz uygulama midenin belirli bölgelerine botilinum toksini enjekte edilmesi temeline dayanır. Bu sistem ile kilo vermek mümkündür. Çok fazla kişi tarafından tercih edilen bu botoks ile amaç kişide iştah kaybı oluşturmaktır. Mide botoksu diyeti ile kilo verme oranı yüksektir.

Mide botoksu diyeti ile kilo verme

Kilo vermek amacıyla çok sayıda farklı yöntemin uygulandığı bilinmekle birlikte bazı diyet önerilerinin çok daha etkili olduğunu söyleyenler mevcuttur. Ancak daha kestirme ve daha kolay bir şekilde kilo vermek isteyenler için mide botoksu olarak isimlendirilen yöntemin çok daha cazip geldiği bilinmektedir.

Mide Botoksu Diyeti Hangi Kişilere Uygulanabilir?

Mide botoksu kişiler tarafından çok fazla tercih edilmekle beraber, herkese uygulanabilen bir sistem değildir. Kilo sorunu olan herkes için hemen hemen uygulanabilir. Bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu hususlardan en önemlisi mide botoksu diyeti uygulanacak kişilerin vücut kitle indeksinin 40’ın altında olması gerekmektedir.

Mide botoksu diyeti

Mideye uygulanan bu botoks profesyonel doktorlar tarafından uygulanmaktadır. Bilinmeyen mekanlarda bu işlem uygulatılmamalıdır. Ortamın steril olması ve aynı zamanda profesyonel ekipmanın olması gerekmektedir. Bu işlem endoskopik bir işlemdir. Genellikle yan etkisi bulunmamaktadır. Bazı kişilerde kas rahatsızlığı varsa onlarda yan etkisi bazen görülebilir.

Mide Botoksu Diyeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mide botoksu diyeti uzun yıllardır uygulanan bir yöntem olmakla beraber son yıllarda daha fazla ön plandadır. Bunun nedeni bu işlemin riskinin bulunmaması. Bu işlem endoskopik olarak yapılmamaktadır. Yani ağızdan mideye sarkıtılan bir cihaz ile işlem uygulanır. İşlem yapılırken hasta anestezi ile uyutulur. Bu işlem esnasında açık yara, tahriş vs. bir şey yoktur. Kesi de yoktur. Bu nedenle tercih listesinde olması nedenlerinden birisidir. Uygulanan işlemden sonra saatlerce, günlerce hastanede yayılmasına gerek görülmez. Bunun için kısa süreli 1-2 saat yeterlidir. Doktor gözetimde olması aşırı önemlidir. Burada uygulanan ilacın etkisi kısa sürede tükenmektedir. Mide botoksu diyeti sayesinde 2-3 günlük bir dilimde iştah azalmaya başlar. 2 haftada zayıflık başlar.