Baş Ağrısı Mide Bulantısı Nasıl Geçer ?
Baş Ağrısı Mide Bulantısı Nasıl Geçer ?

Hayatımız boyunca sıkça hem baş ağrısı çekeriz hem de mide bulantısı. Bu durum çok karşılanan rahatsızlıklar içerisinde yerini almıştır. Baş ağrısı sebepleri farklı olabilir. Temel bir sebebi olmamakla beraber görülme anı da belirlenemez. Bazı baş ağrıları ciddiye alınması gerekirken, bazıları günlük hemen hemen herkesin yaşadığı normal ağrılar olarak karşılanır. Hem mide bulantısı hem de baş ağrısı görüldüğü zaman migren tanısı daha belirginleşir. Tabii ki sadece migren şüphesi değildir. Migren şüphesi daha belirgindir sadece. Baş ağrısı mide bulantısı nasıl geçer sorusuna cevap vermeden önce ağrının ve bulantının neyden kaynaklandığı bilinmelidir.

Baş Ağrısı ve Mide Bulantısının Sebepleri

Baş ağrısı ve mide bulantısı beraber görülmesindeki sebepler çok fazladır. Ve hemen hemen bu sebeplerden kaynaklı baş ağrısı ve mide bulantısı görülme olasılığı yüksektir. İlk sebebimiz gripten kaynaklı enfeksiyonlar olarak kendisini gösterir. Mevsim geçişleri, nezle, grip, soğuk algınlığı rahatsızlıkları hem başımıza hem midemize sıkıntı yaşatabilir. Bir diğer önemli sebep de gıda zehirlenmesidir. Gıda zehirlenmesinin en belirgin sonucu baş ağrısı ve mide bulantısının aynı anda yaşanmasıdır. Bir diğer sebep hamileliktir. Bilindiği üzere hamileliğin en önemli belirtisi baş dönmesiyle beraber yaşanan baş ağrısı ve mide bulantısıdır. İlk başlarda net bir şekilde gebelik anlaşılmasa da bulantının ve ağrının artmasıyla şüphe doğruluğu belirginleşebilir. Baş ağrısı mide bulantısı nasıl geçer dersek bu tanıların kesinleşmesinden sonra uygulanacak tedavi ile geçtiği gözlemlenebilir.

Tabii ki her baş ağrısı ve mide bulantısı geçici bir rahatsızlık değildir. Çok ciddi rahatsızlıkların belirtilerinden de sayılan baş ağrısı ve mide bulantısı bazen hafife alınmaması gereken durumdadır. Bu durumlar şu şekilde bahsedilebilir. Beyin tümörü, sıtma, kafatası kırığı, sarıhumma, menenjit. Bu sayılan rahatsızlıklar, ciddi rahatsızlıklardan sadece bir kısmıdır. Baş ağrısı mide bulantısı nasıl geçer sorusu bizlerin vazgeçilmez sorusudur. Ya internete ya eşe dosta fikir almak için danışırız. Her rahatsızlığın ayrı ayrı tanısı, tedavisi ve iyileşme süreci vardır. Bu süreçte önerilen uygulamalar doğru ve zamanında yerine getirilmelidir.