Mersin'de Mide Botoksu Yapan Doktorlar
Mersin'de Mide Botoksu Yapan Doktorlar

Mide botoksu son yıllarda hızla yayılan bir operasyondur. Kilo sorunu olan ve bu süreçte yapılan diyetlerle kilo veremeyen kişilere uygulanan mide botoksu, midenin belirli bölgelerine toksin enjekte edilmesi yöntemidir. Burada amaç, mide kaslarının kasılmalarını azaltmaktır. Kasların kasılması sınırlandırılarak, midenin boşaltım süresi geciktirilir. Böylece hastada iştah kaybı sağlanarak kilo verme sürecinin hızlanmasına yardımcı olunur. Mersin’de mide botoksu yapan doktorlar bu işlemi, vücut kitle endeksi 40’ın üstünde olan hastalar için uygulamazlar. Bu hastaların mide botoksu yerine mide ameliyatı olmaları daha iyi sonuçlar verir. Genellikle botoks, fazla kilosu olan ama obez kabul edilmeyen hastalara uygulanan bir yöntemdir. Mide rahatsızlığı olan hastalara, tedavileri yapıldıktan sonra uygulanır. Botoks işleminin toplumda bilinen amacı, dolgu ve kırışıklıkların azaltılmasıdır. Bu sebep doğrultusunda yaygın olarak kullanıldığı için olası yan etkisi yoktur. Botoks işlemine karşı dirençli olan hastalarda ve kas rahatsızlıkları yaşayan kişilerde uygun görülmeyen mide botoksu, oldukça kolay bir yöntemdir.

Mersin’de Mide Botoksu Yapan Doktorlar ve Yöntemleri

Bir ameliyat olarak algılanmakta birlikte endoskopik yöntemle ağızdan girilerek yapılan bir uygulamadır. Hasta uyutularak yapılır ve yaklaşık 20 dakika kadar sürer. Hastanede kalmayı gerektiren bir işlem değildir. Hasta bir iki saat sonra hastaneden çıkabilir. Botoksun vücuttan atılma süresi 4 ile 6 ay arasında değişir. Kalıcı olmadığı için vücuda zarar vermez. Mide botoksu midedeki düz kaslara yapıldığı için sinir hücrelerine ve bağırsak hareketlerine yan etkisi olmaz.  Bağırsaklarda tembelliğe sebebiyet vermez. Bir sorun oluşursa doktorunuzun vereceği tavsiyeler doğrusunda çözüme ulaşırsınız. Mersin’de mide botoksu yapan doktorlar bu işlemi emziren annelere uygulamazlar.

Mersin’de Mide Botoksu Yapan Doktorlar ve Ücretleri

Kilo vermek için bu yöntemi denemek isteyenler sadece buna bel bağlamamalıdır. Diyetsiz yapılan bir botoks uygulaması başarılı olmaz. Botoks başlı başına bir zayıflama yöntemi değildir, zayıflamayı kolaylaştıran bir yoldur. Bu uygulamadan sonra içecekler ve fastfood tarzı beslenme yapılmamalıdır. Botoks işleminden sonra hastalarda az porsiyonlarla doyuma ulaşma gerçekleşir. Acıkma hissi daha geç olduğundan hasta böylece tokluk hissine hızla ulaşır. Mersin’de mide botoksu yapan doktorlar bu işlem için belirli bir fiyat belirtmemekle birlikte kişisel olarak görüşmelerde bu konuyu açıklığa kavuştururlar.