Mide Botoksu Fiyatları
Mide Botoksu Fiyatları

Mide Botoksu Fiyatları

Kilo alıp vermek ve hareketsiz yaşam tarzı, hayatımızda gündemden düşmeyen bir konudur. İnsanlar, aynaya baktıkları zaman kilolu oldukları fikrine kapılırlar. Ayrıca yaz mevsimi ile birlikte plaj ve deniz sezonu açılınca kilo verme hissi depreşir. Ya da düğün sezonları içinde insanlar, kilo verme serüvenine girerler. Vücudundaki kilo oranı az olanların yanında bir de aşırı kilolu olanlar göz ardı edilmemelidir. Boy ile kilo orantısı 10ila 15 kilodan fazla olanlar, obez olarak adlandırılmaktadır. Bu tip kişilerde, kilo ne kadar fazla olursa kilo vermek de o kadar zorlaşır. Yapılan diyetler ve spor yeterli sonucu ulaştırmaz. Burada devreye mide botoksu girer. Günümüzde mide botoksu fiyatları daha ulaşılabilir seviyelerde olmaktadır.

Mide Botoksu Sonucu Oluşabilecekler ve Mide Botoksu Fiyatları

Günlük yaşamda kilo vermekte zorlananlar veya yiyeceklere karşı koyamayanlar mide botoksu işlemine başvururlar. Midesinde ülser rahatsızlığı olanlar, tedavilerini tamamladıktan sonra mide botoksu yaptırabilirler. Ayrıca belirgin kas hastalığı olan kişiler, mide botoksu yaptırmazlar. Bu yöntemde, mide kaslarının kasılması belli oranda azaltılarak midenin boşaltım süreci geciktirilir.

Böylece hastada iştah kaybı olacağı için kilo verme amaçlanmış olur. Botoks işlemi yıllardır yapılmaktadır. Vücudun her bölgesine uygulandığı için herhangi bir yan etkisi yoktur. Fakat botoks yapıldıktan sonra midenin küçüleceğini zannedenler yanılırlar. Eğer ameliyattan sonra, yüksek karbonhidratlı besinler tüketirseniz hüsrana uğrayabilirsiniz. Mide botoksu, bir obezite ameliyatı olarak değerlendirilmemelidir. Bu işlemde kesi izi olmamaktadır. Çünkü ağızdan girilerek yapılır. Hastanede yatmayı gerektirmez. Ama hasta anestezi ile uyutulur. Mide botoksu fiyatları için ilgili hekim ile görüşmek gerekir.

2019 Yılı Mide Botoksu Fiyatları

Ameliyattan 3 gün sonra iştahta azalma yaşanır. Botoks sonrası midedeki acıkma hissi azalır. Bunun sonucunda istenen kiloya ulaşılır. Mide botoksu, midenin düz kaslarına yapılır. Bağırsak hareketlerine ve sinir hücrelerine bir zarar verilmez. Bu sebeple bağırsak tembelliği yaşanmaz. Botoks sonrası sağlıklı beslenmek önemlidir. Asitli içecek grubu uzak durulması gerekenler arasındadır. Botokstan sonra hastalar, daha küçük porsiyonlarla doyuma ulaşmaktadırlar.Gelelim işin maddesel yanına. Piyasada mide botoksu fiyatları değişkenlik göstermektedir. Gittiğiniz kliniğe ve doktora göre farklı fiyatlar sunulabilir. Genel piyasa fiyatları 5000 ile 7000 TL arasında değişmektedir.